CadiForum - IRC Forum ve Bilgi Paylaşım Forumu CadiForum - IRC Forum ve Bilgi Paylaşım Forumu CadiForum - IRC Forum ve Bilgi Paylaşım Forumu

Geri git   CadiForum - IRC Forum ve Bilgi Paylaşım Forumu > Genel Kültür Sanat Forumu


Bölüm Istatistikleri : Sağlık Köşesi
Son Güncelleme: tarih 12:53 - Bir dakika önce 
Toplam Konu Sayisi: 799
En Son Mesaj: Yesterday
En Hit Konular: Dely (542 = 67,83%)
Toplam Konu Gösterimi: 80.730
Son Güncelleme: tarih 12:53 - Bir dakika önce 
Toplam Mesaj Sayisi: 22
En Son Yazan: Giant XTR
En Hit Mesajlar: (17 = 77,27%)
Ortalama Konu Oylamasi: Henüz Nominal yok
Kayıtsız Üye, Bu Bölümde Toplam 559 Konular Yazmışsın. (542 Konular + 17 Replies)

Alt Forum : Sağlık Köşesi Arama
  Forum Son Mesaj Konular Mesajlar Moderatörler
Estetik cerrahi kişinin dış görünüşündeki problemleri gidererek daha mutlu, daha kendine güvenli, çevresiyle ve kendisiyle daha barışık olmasına yardımcı olur. Elbette mutluluk ve kendine güven sadece estetik güzellikle olmaz, ancak çok önemli faktörlerden biridir.

Konular: 112
Mesajlar: 112

112 112
Alternatif tıp ya da tamamlayıcı tıp, en temelde bitkilerden elde edilen karışımlarla hastayı tedavi etme yöntemine dayanır. Ancak yalnızca bu demek değildir. Ayrıca fitoterapi, mezoterapi, sülük tedavisi, ozon uygulaması ve akupunktur gibi uygulamaları da içeren, modern tıbbı destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir. Alternatif tıp, her ne kadar alternatif kavramı kullanılarak tanımlansa da modern tıp yöntemlerine bir alternatif olamaz ve de olmamalıdır. Öte yandan modern tıp uygulamalarının tamamlayıcısı olarak faydalanılabilir. Dolayısıyla alternatif tıp yöntemi, aynı zamanda tamamlayıcı tıp yöntemi olarak da adlandırılır. 

Konular: 339
Mesajlar: 349

339 349
Göz ve göz sağlığı koruması gereken önemli organ ve durumdur. Göz yorgunluğu, göz hastalıklarını tetikleyen önemli unsurlardan bir tanesidir. Uzun süreli bilgisayar, telefon yani mavi ekrana bakmak göz sağlığını bozan durumlardır. Biz de sizin için göz yorgunluğu ve göz sağlığı hakkındaki bilgileri sizin için derledik. 

Konular: 95
Mesajlar: 97

95 97
Kalp sağlığı, kişinin sağlıklı olması ve vücudunun zinde kalabilmesi için oldukça önemlidir. Vücutta yer alan tüm organlara kan iletmekle görevli olan kalbin rahatsızlanması, diğer organların çalışmasında aksamalara neden olabilir. Bu yüzden kalp sağlığının korunması için kontrollerin düzenli yapılması, sağlıklı besinler tüketilmesi ve hareketli bir yaşam tarzı benimsenmesi gereklidir.
Gönderen: Unique
29.05.22 son yazılan Mesajı göster

Konular: 122
Mesajlar: 129

122 129
Diş sağlığı için sadece dişlerimizi düzenli fırçalamak ve bakım yapmak yetmeyebiliyor. Güçlü bir sindirim sisteminin başlangıç noktası olan ağız ve dişler için öncelikle dişlerimize iyi gelen besinleri de tercih etmeliyiz.
Gönderen: Ayşe
2 Gün önce son yazılan Mesajı göster

Konular: 199
Mesajlar: 202

199 202
Ruh sağlığı, duygusal, psikolojik ve sosyal refahımızı içerir. Nasıl düşündüğümüzü, hissettiğimizi ve davranacağımızı etkiler. Ayrıca, stresle nasıl başa çıkacağımızı, başkalarıyla nasıl ilişki kuracağımızı ve seçim yapabileceğimizi belirlemeye yardımcı olur. Ruh sağlığı, çocukluk ve ergenlikten yetişkinliğe kadar yaşamın her aşamasında önemlidir. (Dünya Sağlık Örgütü) ise ruh sağlığını “Bireyin kendi yeteneklerini gerçekleştirdiği, yaşamın normal stresleriyle başa çıkabileceği, verimli ve verimli çalışabileceği ve kendi topluluğuna katkıda bulunabileceği bir refah durumu.” olarak tanımlar. Ruh sağlığı ve hastalıklarının bir diğer adı psikiyatridir.

Konular: 1393
Mesajlar: 1406

1.393 1.406
İlk Yardım Nasıl Yapılır? Önemi Nedir? İlk yardım esnasında öncelikli amaç, hayati tehlikenin ortadan kaldırılması ve kazazedenin yaşamsal fonksiyonlarının sürdürülmesinin sağlanmasıdır. İlk yardım kapsamında yapılan müdahaleler mutlaka ilk yardım eğitimi almış bir kişi tarafından uygulanmalıdır.  Doğru ve bilinçli şekilde uygulandığında, yaralanmanın etkisini önemli ölçüde azaltan ve hayati durumların ciddiyetini ortadan kaldıran ilk yardım, zamanla yarışılan kritik anlarda ciddi önem taşır. Öngörülemez durumlarla mücadele etmek için her daim yeterli malzemeye sahip, eksiksiz içeriği bulunan ve erişilebilir bir ilk yardım dolabı ya da çantası olması son derece önemlidir. 
Gönderen: Barbi
24.01.22 son yazılan Mesajı göster

Konular: 88
Mesajlar: 88

88 88
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, çocuk cerrahisi, çocuk kardiyolojisi, çocuk ve erken psikiyatrisi, çocuk hematolojisi, çocuk nefrolojisi, çocuk immolojisi ve alerji hastalıkları, çocuk onkolojisi, çocuk ürolojisi, çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Endokrinolojisi ve çocuk yoğun bakımı alanında hizmet verir. Çocukların gelişim süreçlerinin takibinde ve sağlık problemlerinin iyileştirilmesi sürecinde en modern yaklaşımlar benimsenir ve bu sayede gerçekleştirilen işlemlerin başarı oranının maksimum orana ulaşması amaçlanır.
Gönderen: Unique
29.05.22 son yazılan Mesajı göster

Konular: 272
Mesajlar: 272

272 272
Kadın sağlığı, pek çok benzersiz açıdan erkeklerinkinden farklıdır. Kadın sağlığı, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından sağlığın "yalnızca hastalık veya sakatlığın olmayışı değil; fiziksel, zihinsel ve sosyal yönden tam bir iyilik hâli" olarak tanımlandığı toplum sağlığına bir örnektir. Genellikle kısaca kadınların üreme sağlığı olarak ele alınırken birçok grup, kadınların genel sağlığına ilişkin daha geniş bir tanım için tartışmakta ve daha iyi bir şekilde "kadının sağlığı" olarak ifade edilebilir.

Konular: 90
Mesajlar: 90

90 90
1-‘İğne haptan daha tesirlidir.’ Değildir. duruma göre etkinlikler değişir. 2- ‘Çok ilaç almak insanı zehirler.’ Zehirlemez. Yanlış ve bilinçsiz ilaç kullanmak, doktor kontrolünde olmadan ilaçlar almak zarar verir. 3- ‘Antibiyotik ateş düşürür.’ Düşürmez. Aşırı ve doktor kontrolü olmadan yapılan antibiyotik kullanımı hem kamu sağlığı hem de sizin sağlığınız için büyük zararlar oluşturabilir. 4- ‘Sağlıklı insan doktora gitmez.’ Gider. Düzenli kontrol önleyici hekimliğin temelidir. Erken tedavi ancak sağlıklı olduğunuzu düşünürken doktora giderseniz gerçekleşebilir. 5- ‘İyi doktor sen bir şey demeden hastalığını anlar.’ Anlamaz. Doktorlara semptomlarınızla ilgili maksimum bilgiyi vermeye çalışın. 6- ‘İyi doktor çok tahlil istemez.’ İster. Doktorlar gerekli gördükleri sürece daha iyi teşhis için pek çok tahlil isteyebilir.

Konular: 20
Mesajlar: 20

20 20
Organik Yaşam Nedir? Nereden Başlamalısınız? Araştırmalar, batı dünyasındaki çoğu insanın temelini oluşturan geleneksel yaşam tarzına göre daha organik bir yaşam tarzı benimsemenin faydalarını göstermiştir. Buna rağmen, tamamen organik bir yaşam tarzını benimseme görevi göz korkutucu, pahalı ve çok zor olarak görülebilir. Organik gıda ve diğer organik ürünleri (kişisel bakım ve temizlik ürünlerini düşünün) hayatlarına dahil etmenin olası faydalarını fark eden birçok insan, başlangıçta biraz zorlanabilir. Bu yüzden organik yaşamı benimseyebilmek için öncelikle bebek adımları atın. Sağlığınızdaki, ruh halinizdeki ve enerji seviyelerinizdeki herhangi bir değişimi fark ettiğinizde ve bir kez bunu yaptığınızda, bir sonraki seviyeye geçmek için motive olduğunuzu göreceksiniz.
henüz yok 0 0
Beslenme Nedir? Beslenme, canlılığın gereklerini yerine getirmek için gerekli olan maddeleri, canlı dışı ortamdan edinme faaliyetine verilen isimdir. Sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken bir davranıştır. Sağlıklı Beslenme Nedir? Sağlıklı beslenme vücudumuzu oluşturan hücrelerin doğru ve düzenli çalışabilmesi için gerekli olan besin öğelerini (karbonhidrat, protein, yağ, vitamin, mineral ve su)yeterli ve dengeli miktarda almaktır. Sağlıklı beslenme yeterli ve dengeli beslenme ile bedensel sağlığın korunduğu bir disiplindir. Diyet Nedir?  Diyet, temelde bir insan ya da başka bir organizma tarafından tüketilen veya tüketilmeyen yiyeceklerin toplamıdır. Belirli besinleri ağırlıklı yeme düzenine diyet adı verilmektedir. Sağlıklı Beslenme Neden Önemlidir? Sağlıklı yaşamın temel kuralı besinlerin dengeli ve yeterli ölçüde alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılmasıdır. Vücudun büyümesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan enerji ve besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılmasına “YETERLİ VE DENGELİ BESLENME” denir. Sağlığın korunmasında ve hastalıkların önlenmesinde yeterli ve dengeli beslenme temeldir. Besin öğelerinin vücuda yetersiz, aşırı ya da dengesiz miktar ve sıklıkta alınması sağlıklı beslenme rutinini bozarak kişinin başta fiziksel durumu olmak üzere tüm yaşamsal parametrelerini negatif yönde etkileyebilir.
Gönderen: Giant XTR
1 gün önce son yazılan Mesajı göster

Konular: 1
Mesajlar: 1

1 1

Yeni Konu aç
Forumda bulunan Konular, Forum ismi : Sağlık Köşesi Seçenekler Arama
  Değerlendirme Konu / Konuyu Başlatan Son Mesaj Sıralamayı değiştir Cevaplar Görüntüleme
Emrehan
20.11.20
Gönderen: Emrehan son yazılan Mesajı göster
0 158
Emrehan
20.11.20
Gönderen: Emrehan son yazılan Mesajı göster
0 163
Emrehan
20.11.20
Gönderen: Emrehan son yazılan Mesajı göster
0 148
Emrehan
20.11.20
Gönderen: Emrehan son yazılan Mesajı göster
0 134
Sabit Önemli İlkyardım.
Emrehan
20.11.20
Gönderen: Emrehan son yazılan Mesajı göster
0 161
umuT
24.09.21
Gönderen: umuT son yazılan Mesajı göster
0 182
 
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 120
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 117
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 112
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 118
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 110
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 117
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 129
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 119
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 117
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 127
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 114
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 95
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 102
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 115
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 118
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 116
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 119
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 112
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 148
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 149
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 114
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 97
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 112
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 107
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 102
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 91
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 92
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 113
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 111
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 153
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 95
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 116
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 119
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 107
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 102
Dely
16.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 98
Dely
17.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 126
Dely
17.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 131
Dely
17.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 127
Dely
17.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 121
Dely
17.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 112
Dely
17.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 105
Dely
17.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 119
Dely
17.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 119
Dely
17.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 118
Dely
17.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 154
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 104
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 115
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 102
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 106
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 108
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 104
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 107
Dely
18.12.20
Gönderen: Emrehan son yazılan Mesajı göster
1 106
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 104
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 138
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 113
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 130
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 119
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 105
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 100
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 118
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 113
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 107
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 128
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 105
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 114
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 108
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 126
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 109
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 108
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 102
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 96
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 98
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 103
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 131
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 110
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 92
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 106
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 143
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 103
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 103
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 100
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 145
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 117
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 92
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 109
Dely
18.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 117
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 119
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 126
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 255
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 109
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 101
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 99
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 110
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 108
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 107
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 89
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 97
Dely
19.12.20
Gönderen: Dely son yazılan Mesajı göster
0 127
Yeni Konu aç

Gösteriliş ayarları Moderatörler
Gösterilen 1 den 100 ´e kadar. Toplam 792 Konu bulunmuştur. Moderatörler : 5
 
Seçenekler Arama

Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmış olunca bu Resim gösterilir
Yeni Mesaj yok Yeni Mesaj yok En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmamış olunca bu Resim gösterilir
Konu Kapatılmıştır Konu Kapatılmıştır